image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Vrtané studny

Vrtané studny

Přemýšlíte nad tím jestli vrtanou nebo kopanou studnu?

Kopaná studna připadá v úvahu jedině v případě, že máte vydatný zdroj vody mělko pod povrchem  a vysokou propustnost vrstvy se zdrojem vody. Ve všech ostatních případech je nutné mít vrtanou studnu.

Napište si  o nezávaznou konzultaci, cenovou nabídku nebo nalezení hloubky a síly pramene vody vhodného pro vrtanou studnu na vašem pozemku.

Vrtaná studna výhody

Vrtaná studna má oproti kopané velké množství výhod a mnohdy zásadních. Zmíníme některé z výhod vrtané studny oproti studni kopané.

  • doba vrtání studny je výrazně kratší než doba kopání studny
  • do vrtané studny se snadno montuje čerpadlo
  • kvalitnější a čistší voda díky větší hloubce zdroje vody- spodní voda
  • stabilnější zdroj vody, méně ovlivněný počasím a suchem
  • vyšší vydatnost zdroje vody ve vrtané studni oproti kopané
  • nižší cena vrtané studny v porovnání na hloubku
  • vrtaná studna zabere menší prostor než studna kopaná
  • menší znečištění okolního terénu u vrtané studny v porovnání s kopanou
  • nepoměrně menší množství vyvrtaného materiálu ze studny oproti studni kopané

Příprava vrtané studny

Jako první krok před tím, než začneme vrtat studnu, je prohlídka pozemku. Je potřeba zmapovat pozemek, vybrat vhodné místo pro novou vrtanou studnu, zhodnotit hloubku a sílu pramene vody a ověřit a upřesnit si veškeré informace o pozemku, abychom měli veškeré informace a podklady pro vyřešení kompletní legislativy spojené s novou vrtanou studní.

Stavební povolení a veškeré „papírování“ kolem nové studny za vás vyřídíme. Také podle geologického složení podloží určíme velikost vrtu. Průměr vrtu pro novou studnu se pohybuje v rozmezí od 125 mm do 400 mm. Z obhlídky pozemku, kde bude nová vrtaná studna, vznikne  „Zpráva z ohledání“. Na základě tohoto dokumentu vypracujeme hydrologický posudek a projektovou dokumentaci na vrtanou studnu nebo vrt a po té úřady schvalují stavební povolení pro novou vrtanou studnu. V tomto čase také sepíšeme se zákazníkem smlouvu o realizaci vrtané studny se všemi podmínkami a náležitostmi.

Realizace vrtané studny

Při realizaci vrtané studny se držíme vždy podkladů z projektové dokumentace k vrtané studni včetně dokumentace od hydrologa. Stavební povolení pro vrtanou studnu obsahuje hloubku studny , její průměr a další specifikace.

Studnu vyvrtáme a vystrojíme / vypažíme / ji PVC trubkami s atestem pro pitnou vodu. Provedeme utěsnění a obsypání vrtu studny a její zakončení nad terénem, aby nemohlo dojít ke kontaminaci vrtané studny povrchovou vodou. Následně provedeme vyčištění studny a také čerpací a stoupací zkoušku. Dokument z provedené čerpací a stoupací zkoušky vrtané studny je nutný pro vypracování závěrečné zprávy.

Jako součástí výstavby nové vrtané studny na klíč je také to, že vám doporučíme, zajistíme a namontujeme optimální vhodnou čerpací techniku /čerpadlo/  do studny a samozřejmě ji i napojíme na vodovodní soustavu stavby, pro jejíž zásobování pitnou vodou je vaše nová vrtaná studna určena. Provedeme terénní úpravy popřípadě odvoz vyvrtané zeminy, které je u vrtaných studní minimum.

Předání vrtané studny na klíč

Po dokončení terénních úprav a zapojení čerpací techniky vám studnu předáme včetně veškeré dokumentace, kterou potřebujete mít pro případnou kontrolu toho, že jste studnu postavili legálně a se všemi povoleními.

Servis čerpací techniky ve vrtané studni

Provádíme záruční i pozáruční servis čerpadel, čerpací techniky, kterou namontujeme do námi vyvrtané studny.

Vrtané studny vyvrtáme téměř na jakémkoliv místě

Ve vrtání studní máme dlouholetou praxi, věnujeme se této činnosti od roku 2001. Za tu dobu jsme vyvrtali stovky studní téměř ve všech typech hornin a podloží. Jsme specialisty na vrtání studní a zajistíme pro vás veškeré práce a služby spojené s novou vrtanou studní.

Nezávazná cenová nabídka a poradenství k vaší vrtané studni

Napište si o nezávaznou konzultaci, cenovou nabídku nebo nalezení hloubky a síly pramene vody vhodného pro vrtanou studnu na vašem pozemku. Nic z toho vás nezavazuje k tomu, aby jste si u nás objednali vaši novou vrtanou studnu.

Nenechte se napálit při řešení vrtané studny

Při porovnání cenových nabídek a služeb spojených s vaší novou vrtanou studnou si pečlivě prověřte, co vám opravdu firmy nabídnou za služby spojené s vyvrtáním. Zejména zajištění dokumentace, hydrogeologický posudek, stavebního povolení, protokol z čerpací a stoupací zkoušky a závěrečné zprávy k vrtané studni.

Artex Polná - specialista na vrtané studny

Specializujeme se na vrtané studny, vrty pro tepelná čerpadla a jejich osazování čerpadly, čerpací technikou. Díky tomu, že tyto práce děláme již od roku 2001, můžeme o sobě bez obavy říct, že jsme skutečnými specialisty a dokážeme si poradit a vyřešit veškeré problémy spojené s vrtáním studní a vrtů pro tepelná čerpadla.

Poptávkový formulář

Informace o odesílateli
Zpráva
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů